Які реальні строки запуску насінневого заводу
Запуск насінневого заводу із його виходом на проєктну потужність займає близько 12 місяців.
Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний Елеватор» розповів комерційний директор ТОВ «АнтекСтрой» Володимир Тунік.
За його словами, проєктування насінневого заводу неможливо без інженірингу.
«Серцем всієї лінії є обладнання: очисні й калібрувальні машини, фотосепаратори, протруювальні комплекси, системи автоматики, аспірації, пневматична система тощо. Насправді це тисяча найменувань обладнання. Тому розпочинаючи замислюватися над проєктуванням раджу подивитися на досвід інших – адже в багатьох випадках рішення є типовими», – зауважив Володимир Тунік, додавши, що правильне визначення технології напередодні проведення тендерів допоможе обрати кращу пропозицію у рамках бюджета.
Другий важливий момент – монтаж обладнання. Фахівець радить, що основною скрипкою в цьому процесі має бути технолог, адже виправлення помилок обійдеться дуже дорого.
Момент пусконаладки, на думку фахівця, є найбільш цікавим процесом. В «АнтекСтрой» цей процес займає 1,5-2 місяці.
За його словами, щоб запроєктувати насінневий завод продуктивністю 10 тонн/год. по пшениці, потрібно 3-6 місяців.
«Це відбувається паралельно з поставкою та монтажем обладнання», – уточнив Володимир Тунік.
На його переконання, власне інженіринг є головним процесом в проєктуванні. На відміну від елеваторів, де левову частину часу займають будівельно-монтажні роботи, насінневий завод можна облаштовувати в старій будівлі.
«Головне – технології, адже дах не впливає на виробництво насіння. Тому тут потрібно враховувати безліч моментів, які впливають на якість виробництва насіння», – додав Володимир Тунік.
Він констатував, що процес запуску насінневого заводу із його виходом на проєктну потужність в цілому займає рік. Тим більше, що наразі є певні проблеми з затримкою обладнання.
«12 місяців – це доволі оптимістичний строк реалізації проєкту», – підсумував Володимир Тунік.
Нагадаємо, на форумі «Власний Елеватор» фахівці поділяться досвідом проєктування насінневих заводів. Раніше фахівець розповів про переваги й недоліки машин попереднього очищення зерна різних типів.
Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.