Агрономія

Як підвищити біологічну ефективність гербіцидів на ріпаку

Внесення гербіцидів із діючими речовинами клопіралід + піклорам + амінопіралід і галауксифен-метил + піклорам знижує забур’яненість посівів ріпаку на 75,2 і 86,7% відповідно.

Про такі результати досліджень Прикарпатської ДСГДС Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН пише журнал The Ukrainian Farmer.

А додавання до названих діючих речовин етаметсульфурон– метилу підвищує біологічну ефективність гербіцидів до 82,6 і 92,4% проти наявної сегетальної рослинності.

«За весняного застосування гербіцидів із діючими речовинами клопіралід + піклорам + амінопіралід і галауксифенметил + клопіралід, ефективність препаратів дещо знижується і становить відповідно 69,8 і 79,5%», – зазначив Іван Кифорук (Прикарпатська ДСГДС Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН).

За його словами, посходові гербіциди з діючими речовинами галауксифен-метил + піклорам і галауксифен-метил + клопіралід ефективно діють на переважну більшість бур’янів із наявного видового складу.

Нечутливі або малочутливі до цих гербіцидів вероніка перська і польова, гірчиця польова, жовтушник прямий, зірочник середній, куколиця нічна, незабудка польова, редька дика, фіалка польова, хвощ польовий, а також злакові бур’яни – метлюг звичайний і пирій повзучий.

Раніше повідомлялося, як підвищити ефективність страхових гербіцидів.