Техніка

Диференційоване внесення добрив заощадило $8/га, - досвід

На полях зі строкатими ґрунтово-кліматичними умовами варто застосовувати диференційований підхід у внесенні добрив і підживленні культур, зокрема, кукурудзи.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі Agrilab Farming.

Зазначають, що розподіл рухомих форм елементів живлення на полях господарства є досить нерівномірним. Особливо це стосується калію: на окремих площах діапазон норми становив 30-120 кг/га.

Для роботи обрали розподільник ZА-TS від Amazone.

«Плавний розгін гранул, функція межового розподілення, диференційоване внесення в межах 128 віртуальних секцій, а також захват до 54 м і можливість вносити 650 кг/хв на швидкості 30 км/год – ось кілька причин чому орендували саме його», – розповідають у господарстві.

Одночасно з висівом сівалка Kverneland Optima TFmaxi диференційовано заклала гранульоване добриво, а за допомогою 360 BANDIT™ ще й зробила основне внесення азотного живлення. Залежно від зон продуктивності норма азоту становила 50-90 кг/га.

«І на легких ґрунтах, і на чорноземах, ми рекомендуємо 60-70% норми азоту закладати під час основного внесення, а рештою – управляти через підживлення», – відзначає СЕО Agrilab Farming Ярослав Бойко.

Підживлювали кукурудзу диференційовано за допомогою системи 360 Y-Drop, що доставляє добриво в прикореневу зону. На основі стану рослини, результатів діагностики ґрунту та свіжого моніторингу вмісту азоту визначили норми: продуктивні ділянки 30 кг/га, середньопродуктивні – 20 кг/га, а малопродуктивні не підживлювали взагалі.

Загалом на всьому масиві та за всіма типами добрив диференційоване внесення заощадило господарству $8/га.

Нагадаємо, в AgriLab Farming описали всі етапи «точної» технології вирощування кукурудзи.