Агрономія
Головне:
Агрономія

Система прикореневого живлення Y-DROP окупилася за один рік, – досвід

У компанії «Епіцентр Агро» помітно підвищили урожайність кукурудзи та соняшнику завдяки системі підживлення по вегетації Y-DROP від компанії 360 Yield Center.  

Про це AgroTimes розповів Андрій Олійник, керівник Вінницького кластеру компанії «Епіцентр Агро».

«Торік ми вперше випробували систему підживлення Y-DROP, яку встановили на самохідний обприскувач. За сезон підживили приблизно 1,5 тис. гектарів кукурудзи, частково працювали й по соняшнику. В результаті на кукурудзі отримали приріст урожайності 5 ц/га, а на соняшнику – приблизно 2-3 ц/га. З такою прибавкою це обладнання в нас окупилося за один рік», – розповів Андрій Олійник.

За його словами, норму внесення добрив (100 кг/ га КАС) не змінювали, втім, завдяки системі Y-DROP істотно зросла їхня ефективність. Якщо по плану було підживлення кукурудзи у фазу 7-9 листків, то з цим обладнанням у компанії мали змогу відтермінувати його до 10-12 листків, завдяки чому отримали кращий ефект.

Також торік придбали в компанії АГРОТЕРРА систему внесення основних рідких добрив 360 BANDIT, яку встигли протестувати на сівбі озимого ріпаку.

«Хоч даних щодо врожайності ще немає, перші враження дуже позитивні – система працює чітко, як годинник. Цього року використовуємо її на шести сівалках – наразі вносимо добрива під соняшник і кукурудзу. До слова, норму добрив під час сівби зменшили шляхом більш точного їх унесення: по соняшнику – на 50 кг/га КАС, а по кукурудзі – на 50–70 кг КАС», – додав фахівець. 

Журнали