Тваринництво

Як балансувати енергетичну цінність кормів для курей-несучок

Молодняк яєчних курей віком до 8 тижнів життя чутливіший до споживання протеїну й амінокислот. Надалі вміст енергії в раціоні стає головним чинником годівлі, пише журнал «Наше птахівництво».

За оптимального енерго-протеїнового відношення у кормі встановлюється необхідний баланс між обмінною енергією і протеїном. У раціоні, багатому на протеїн, але бідному на жири й вуглеводи, птиця отримує енергію з компонентів із високим умістом білка. Це призводить до порушення обміну речовин і неефективного використання кормів.

За підвищення вмісту енергії та водночас низького вмісту протеїну організму не вистачає пластичного матеріалу для відтворення клітин, у цей час настає білкове голодування. Саме тому для збільшення енергетичної цінності кормів слід вводити в раціон більше джерел жиру і водночас використовувати емульгатори для його кращого засвоєння.

Джерелом енергії в раціоні курей-несучок є зернові та зернобобові культури (65-70%), продукти їхньої переробки – макухи, шроти (15-20%), компоненти тваринного походження (35%), олії та жири (3-5%), інші види сировини (менше як 5%).

Високоенергетичні тваринні жири й рослинні олії вводять у комбікорм не тільки для збалансування енергії, але й для оптимізації його жирно-кислотного складу.

Як повідомлялося, «Хорост-Плюс» знайшов спосіб, як здешевити раціони птиці.