Тваринництво

Виробництво м'яса птиці повністю на вітчизняних технологіях поки неможливе, – думка

Виробництво м'яса птиці повністю на вітчизняних технологіях поки неможливе, – думка

Сьогодні поки що неможливо повністю побудувати виробництво м’яса птиці на вітчизняних технологіях. Птахофабрика виробляє вітчизняний продукт, але частка імпорту в його виробництві досить велика.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів заступник директора з птахівництва ТзОВ «Укрполь-2005» Микола Гарбач.

«Наприклад, імпортний крос птиці, який ми закуповуємо в племптахорепродуктора, – по суті, генетичний фонд, привезений з-за кордону, – зазначив він. – Імпортна селекція важлива, щоб курчата мали хорошу генетику, а в результаті вирощування ми отримали ніжне та якісне м’ясо, без жирових прошарків, яке б швидко готувалося».

Раніше процес відгодівлі бройлерів тривав понад 60 днів, а тушка виходила меншою за кілограм. Нині ж для її вирощування потрібно 39-42 дні. І все це завдяки генетиці та модернізації процесу вирощування, підкреслив Микола Гарбач.

«Устаткування в нашому господарстві теж імпортне, що дозволяє суттєво знижувати енерговитрати й контролювати продуктивність птиці», – додав він.

Рослинну сировину для кормів – кукурудзу, пшеницю, соняшник – «Укрполь-2005» використовує власну. А соєвий шрот – основа для комбікорму – продукт імпортний, як і вітаміни, мінерали, амінокислоти тощо, зазначив Микола Гарбач.

Як повідомлялося, «Укрполь-2005» повністю модернізує виробництво.

Довідка

«Укрполь-2005» (Тернопільська область) об’єднує три спеціалізованих птахокомплекси з вирощування бройлерів. Основною кормовою базою служить спеціалізований комбікормовий завод із виготовлення різнотипного корму. Земельний банк підприємства – 750 га. Основна частина земель – під посівами кукурудзи, пшениці та сої.