Точне землеробство переходить до автоматичного виконання процесів
Системи точного землеробства протягом кількох років перейшли від переважно ручного до майже повністю автоматичного виконання процесів. І кожен етап інновацій давай як мінімум 5% економії ресурсів.
Про це під час Всеукраїнський практичний форум «ЕФЕКТИВНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО — Прибутковий гектар» розповів Тарас Пилипака, регіональний менеджер з продажів компанії Trimble.
Доповідач зазначив, що перші системи точного землеробства, такі як Trimble EZ-Guide 250 могли допомагати трактористу працювати в умовах, коли було важко орієнтуватися за маркерами: вночі або за умови сильної запиленості.
Закономірний процес розвитку системи призвів до того, що на одному Дні поля продемонстрували можливості роботи систем по попередньо підготовленим картам припису, зокрема, в цьому випадку був створений складний контур поля у вигляді вишиванки.
І це виконання було продемонстровано на полі автоматичним обприскувачем Berthoud Raptor 4240, обладнаним монітором Trimble GFX 750 та заправленим фарбою, який в автоматичному режимі зміг «намалювати» вишиванку розміром 28х162 метрів.
Сьогодні ми вже говоримо про роботизований посівний комплекс Horsch Robo з безпілотним трактором, яким засіяли поле. Оператор в цей час перебував на краю поля.
Сучасні системи точного землеробства залишають операторові близько 2-5% процесів, залежно від складності формування завдання. Все інше відбувається в автоматичному режимі.
Сучасні системи дозволяють керувати роботою трактора та причіпного агрегату за допомогою одного дисплея. Вони можуть керувати внесенням матеріалів. Включають високоточне автоматичне водіння трактора та агрегата. Можуть посекційно та пофорсуночно відключати сівалки або обприскувачі на розворотах. Можуть автоматично розвертати машину з агрегатом на краю поля. Це обладнання та технології допомагають будувати оптимальні навігаційні лінії на полі. Забезпечують диференційний висів та внесення добрив. Допомагають планувати поля та керувати керування водними ресурсами. А найголовніше, що всі польові дані ми можемо зібрати й передати у хмарне сховище для подальшого аналізу та планування наступних робіт.
За словами Тараса Пилипаки, застосування систем точного землеробства дає можливість:
• скоротити витрати на матеріали через відсутність пропусків та перекриттів, автоматичний контроль секцій, форсунок;
• збільшити продуктивність через роботу зі змінними нормами та картами припису, моніторинг висіву;
• підвищити продуктивність існуючої техніки шляхом дообладнання інтелектуальними системами контролю та управління, які працюють з сімейством моніторів GFX;
• поліпшити контроль якості виконуваних робіт за рахунок аналізу даних,
приймати рішення на підставі отриманих польових даних, планувати оптимальні маршрути, зменшити вплив людського фактора.