Овочі-Ягоди-Сад

Садівники закликають державу посприяти експорту яблук

Садівники закликають державу посприяти експорту яблук

Олександр Пахно, керівник одного з найбільших вітчизняних підприємств-виробників яблук «Сади Дніпра» закликав державу терміново активізувати зусилля для усунення всіх нетарифних бар’єрів для експорту українського яблука на потенційно привабливі ринки Індії, Індонезії, В’єтнаму а також звернув увагу на низьке споживання яблук українцями.

Про це він написав звернення, яке оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук.

«Сьогодні садівники України стикаються з величною проблемою – ціни на яблуко в світі лишаються низькими, а найбільш перспективні ринки збуту яблука в світі лишаються для України недоступними, – зауважив виробник. – Передусім йдеться про такі країни як В’єтнам, Єгипет та Індія, які спільно імпортують більше яблука, ніж Російська Федерація. При цьому, країни ЄС, які є конкурентами України на ринку яблука, мають повний доступ до цих ринків.

Він зауважив, що в сезоні 2021/22 існує реальна загроза неможливості реалізації всього врожаю та отримання збитків від вирощування яблук значною частиною садівників. Тому, на його думку, варто підняти питання про об’єднання зусиль виробників навколо експортних стратегій за підтримки держави.

«Садівники також чекають від держави термінової активізації зусиль в усуненні всіх нетарифних бар’єрів для експорту українського яблука на потенційно привабливі ринки Індії, Індонезії, В’єтнаму та ін. Для цього у компетентних органах цих держав, що здійснюють фітосанітарний та карантинний контроль, потрібно узгодити процедури визнання фітосанітарних сертифікатів, що видаються в Україні для експорту свіжого яблука», – зазначив Олександр Пахно.

Садівники оцінюють, що обсяги експорту українського яблука в Індію, Індонезію, Єгипет та В’єтнам може сягати 200-250 тис. тон на рік, що може повністю замінити для України ринок Росії.

«Польща, що теж не має доступу до ринку РФ, ще у 2016 році узгодила всі процедури, необхідні для експорту свіжого яблука в Індію та інші країни, що нарощують імпорт яблука, що дозволило їй не тільки зменшити негативний вплив від закриття ринку РФ для своїх виробників, але й збільшити виробництво та експорт яблука», – навів приклад Олександр Пахно. 

Він додав, що проблемою також є відносно низький рівень споживання яблука в Україні, що негативно відбивається на здоров’ї населення країни та має негативний вплив на перспективи розвитку садівничого бізнесу, а, отже, і добробуту сільських громад.

Читайте також: Україна може експортувати рекордний обсяг яблук