Чому трапляються рідкісні випадки підозри на зараження свиней ЦВС-2
У всьому світі широко застосовують вакцинацію проти цирковірусу свиней (ЦВС). Однак усе ще трапляються дуже рідкісні випадки підозри на зараження ЦВС-2, бо виробники повідомляють про виснаження й інші клінічні ознаки у свиней. Та після ретельних розслідувань виявляється, що такі випадки здебільшого пов’язані або з невдачами в процедурі вакцинації, виникненням репродуктивно-респіраторного синдрому свиней, або з поєднанням вірусних і бактеріальних інфекцій.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
У деяких рідкісних випадках дуже раннє виникнення захворювання на цирковірус спостерігається в поросят на початкових етапах дорощування, незважаючи на вакцинацію під час відлучення. Як правило, такі випадки зараження ЦВС-2 виникають до вакцинації. Найімовірніша причина – інфікування плода під час гестації у свиноматок або ремонтних свинок, які не були повністю захищені вакцинацією.
Діагностичні дослідження підтвердили, що у господарствах із високим рівнем вакцинації та менеджменту стада ремонтні свинки, відібрані для заміщення, можуть потрапити до племінного стада повністю нативні. Якщо ці ремонтні свинки піддаються впливу захворювання під час супоросності, ЦВС-2 може проникнути через плаценту та заразити плід, спричиняючи безпліддя або інфікування поросят під час опоросу.
В інших випадках імунітет поголів’я свиноматок стає неоднорідним, що збільшує циркуляцію ЦВС-2 у свиноматок (нестійке поголів’я свиноматок) і в подальшому інфікує плоди під час супоросності. Потім ці поросята народжуються інфікованими ЦВС-2.
Рішенням є покращення імунітету всього стада шляхом вакцинації ремонтних свинок і свиноматок проти ЦВС-2 – на додаток до продовження вакцинації поросят. Ветеринарні лікарі можуть скласти план для всього стада для ефективної боротьби з цирковірусом.
Нагадаємо, вакцинація забезпечує перехресний захист від цирковірусу свиней.