Навіть на маленькій козиній фермі не можна практикувати ручне доїння
Фермерам, які мають намір розпочати козиний бізнес, варто починати з новітнього, щоб через два-три роки не перероблювати.
На цьому наголосив Юрій Грінченко, менеджер по роботі з ключовими клієнтами, категорія продуктів «Вівці та кози» «ДеЛаваль», у своїй колонці на AgroTimes.
«Є бізнес від найменшого, а є від новітнього. Я рекомендую фермерам, які хочуть увійти в козівництво, починати якраз із новітнього, щоб через два-три роки не перероблювати», – пояснив він.
Племінних кіз українські фермери можуть купувати в Австрії чи Франції.
«Треба мати на увазі, що європейська коза – дуже дорога: ціна продавців (350-400 євро/голова) може зрости вдвічі після сплати ПДВ, перевезення й утримання 30 днів на карантині, – зазначив експерт. – Відповідно для таких дорогих тварин обладнання має бути високотехнологічним. Адже якісне обладнання підвищує збереженість кіз».
Навіть для маленької ферми, яка збирається вести бізнес, потрібно усвідомити , що кіз не можна доїти руками, підкреслив Юрій Грінченко.
«Доїльне обладнання для кіз різноманітне, – зазначив він. – Є маленький доїльний апарат, якого можна використовувати для поголів’я до 50 кіз, а є доїльні зали типу «паралель» від 2х6 до 2х36».
Як повідомлялося, ФГ «Добра корівка» присвоєно статус племінного репродуктора з розведення кіз альпійської молочної породи.
Нагадаємо, козина ферма «Капретта» планує збільшити поголів’я тварин до 300 голів.