Ефективна стратегія годівлі корів у транзитний період
Стратегія годівлі сухостійних корів, що заснована на концепції катіонно-аніонного балансу раціону (DCAB), ефективно компенсує можливі випадки зменшення споживання корму в транзитний період. Негативні наслідки високих рівнів кальцію або калію в раціонах можна компенсувати за рахунок аніоногенних добавок.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Для контролювання стану корів після отелення варто вивчити рецепти раціону і намагатися зробити так, щоб кормовий стіл містив 110-120% енергії, що піддається метаболізму (ME). Потреби >1000 г на добу білка, що метаболізується (МП).
Раціон корів має бути складений так, щоб забезпечувати 110-130% ME, але не більше як 1200 г на день MП. Контролювати цей процес можна через рН сечі.
Фізіологічна норма сечі в корів відповідає рН 8,4-8,6. Для запуску процесу надходження кальцію з кісток до крові рН сечі має бути 6,4-6,6. Рекомендується починаючи згодовувати аніоногенні добавки за 21 день (не пізніше 15-го) перед отеленням.
У цьому разі не так важливі витрати на використання продукту – лише за 2-3 тижні до отелення, як правильність його застосування. На третій день вимірюють рН сечі у п’яти корів. За досягнення рН сечі 6,2-6,4 вважається, що доза встановлена. У день отелення припиняють згодовувати аніоногенні добавки.
Для швидшого відновлення рН крові в корм новотільних корів слід увести буфер.
Витрати на аніоногенні добавки протягом трьох тижнів менші, ніж на лікування післяотельних ускладнень. Правильне використання продукту сприяє додатковому отриманню молока за лактацію в кількості 300-450 л/голова (надбавка 5-8%).
Як повідомлялося, набір критеріїв дозволяє визначити оптимальний кормовий стіл.
Нагадаємо, хром в органічній формі сприяє зміцненню імунітету в корів.