Для економії поливу застосовують суперсорбенти і мульчування
Вирішити проблему водозбереження та безпечного використання мінеральних добрив в інтенсивному саду яблуні можливо за рахунок сидерально-мінеральної і дерново-перегнійної системи утримування та удобрювання ґрунту.
Про це повідомляє дослідниця Інституту садівництва НААН кандидатка сільскогосподарських наук Вікторія Кривошапка у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи».
«Всі способи поливів, що застосовуються на практиці, є надто затратними і часто погіршують фізико-хімічні властивості ґрунту і його родючість в цілому», – пояснює вона сенс застосування суперсорбентів і мульчування ґрунту.
Найбільш економним у плані використання води є краплинне зрошування, хоч у технічному забезпеченні воно також є високозатратним — при ньому рослини споживають лише близько 20 % води, яка подається, решта її мігрує в нижні горизонти або випаровується через капіляри, що спричинює засолення і деструктиризацію ґрунтів.
Тому доцільно застосовувати у технологічному процесі догляду за плодовими інноваційних складових, що забезпечать вологозбереження, підвищення показників родючості ґрунту і ефективності виробництва плодів, вважає Кривошапка.
Читайте також: Не буває поганої землі, буває поганий полив або неправильно підібрана технологія зрошення