Як інфекції позначаються на репродуктивній сфері свиней
У багатьох свинарських господарствах широко розповсюджені інфекційні агенти, проти яких розвивається стійкий потужний імунітет. До цієї групи належать ентеровіруси свиней і парвовіруси свиней. Вони не порушують фізіологічний статус свиноматок, але можуть спричинити загибель ембріонів і плодів.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Патогенна дія таких інфекційних агентів проявляється тільки за їхнього проникнення через плаценту й ураження плодів у період імунологічної пасивності, ареактивності (до 70-добового віку ембріонів).
Імунокомпетентність у плодів розвивається у віці близько 70-ї доби, тому інфікування плодів із цього віку не супроводжується їхньою загибеллю, бо вони вже синтезують антитіла, що нейтралізують вірус.
У свиноматок, інфікованих парвовірусом і ентеровірусами, як правило, не трапляється абортів.
До цієї групи інфекційних агентів можна додати й цирковірус свиней типу 2, який значно поширений практично у всіх свинарських господарствах, однак призводить до патології репродукції у свиноматок зрідка.
Питання здоров’я свиней будуть в центрі уваги Всеукраїнського практичного форуму «Свинокомплекс. Ефективне виробництво», який відбудеться 8-9 вересня у Львові.
Так, доповідь про вакцинацію проти цирковірусу та мікоплазмозу свиней представить Людмила Дудар, директорка з технічної підтримки HIPRA в країнах Східної Європи та СНД, кандидатка біологічних наук, вірусологиня.
Детальніше про Всеукраїнський практичний форум «Свинокомплекс. Ефективне виробництво» можна дізнатися тут.