Тваринництво

Порушення норм годівлі часто призводить до патології репродукції свиней

Порушення норм годівлі часто призводить до патології репродукції свиней

Патологія репродукції свиней часто трапляється через порушення норм годівлі: голодування, годівля зіпсованими або неякісними кормами, ураженими патогенними мікрогрибами або засміченими шкідливими токсичними домішками, а також кормами, непридатними для свиней. До цих причин належать і проблеми з регулярним забезпеченням питною водою.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Інша причина – дефіцит або надлишок протеїну, брак деяких амінокислот, частіше незамінних.

Переважним чинником, що призводить до безплідності, народження мертвих і слабких поросят, зменшення кількості поросят у гнізді є дефіцит вітаміну Е.

Дефіцит вітаміну А проявляється в дегенеративних змінах у епітеліальній тканині, залозах внутрішньої секреції.

Суттєвими причинами порушення репродуктивної системи є дефіцит вітамінів групи В – найбільше рибофлавіну (В2), пантотенової кислоти (В5) і вітаміну С на тлі А-гіповітамінозу.

Серед макро- й мікроелементозів значну шкоду можуть спровокувати дефіцити калію, магнію, марганцю, заліза, кальцію та фосфору або несприятливе їх співвідношення в раціоні. Надлишок кальцію та магнію може гальмувати засвоєння йоду – особливу увагу слід приділити вмісту йоду та селену. Зокрема, дефіцит йоду призводить до такого захворювання, як зоб, основними симптомами якого у свиноматок є аборти, малопліддя, перегули, народження мертвих або недорозвинених поросят.

З пліснявими, цвілевими кормами, ураженими мікрогрибами, в організм свиноматок потрапляє низка отруйних мікотоксинів. Особливо інтенсивно репродуктивна здатність свиней знижується за наявності в кормі мікотоксину зеараленона. Він має виражену естрогенну активність і спричиняє у свиней вульвовагініти, випадіння матки й прямої кишки, ураження яєчників. З тим у поросних свиноматок часто реєструють аборти, муміфікацію й мацерацію плодів, народження мертвих і слабких поросят. За тривалого надходження зеараленона з кормом розвиваються дегенеративні зміни у яєчниках і матці, що призводить до безплідності свиней.

Нагадаємо, у профілактиці цирковірусної хвороби важлива біобезпека свинокомплексу.