Тваринництво

Які групи свиней особливо чутливі до зміни мікроклімату

Які групи свиней особливо чутливі до зміни мікроклімату

Зміна навіть одного із показників мікроклімату у свинарнику може знизити продуктивність свиней до 40%, одночасно збільшивши витрати на комбікорми і знизивши резистентність до хвороб.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Серед показників, які характеризують умови утримання свиней, найважливіші – це  температурний режим у виробничому приміщенні; швидкість руху повітряних мас; вологість повітря; концентрація шкідливих речовин у повітрі; наявність пилу і шкідливих для тварин мікроорганізмів і бактерій.

Особливо реагують на зміну мікроклімату високопродуктивні кнури, свиноматки і новонароджений молодняк. Організм тварини починає перебудовувати основний обмін, забираючи енергію і знижуючи продуктивність.

Наприклад, зниження температури у приміщенні призводить до надмірного використання кормів, ефективність зменшується на 10-30%. Підвищення ж температури у будівлі зменшує апетит у тварин, внаслідок чого вони виробляють менше ферментів, необхідних для нормального перетравлення їжі та засвоюваності білкових і вуглеводневих сполук і жирових клітин у кормах.

За надто високої температури і високої вологості повітря терморегуляція тіла тварин, а, отже, й обмін речовин, порушуються. Він спрямовується на зберігання постійної температури. Підвищення температурних показників до позначки 30 °С знижує приріст до 30%, а загальне споживання корму на одиницю приросту збільшується до 50%.

А вже за температури, вищої за +32 °С і вологості понад 85%, у тварин через порушення терморегуляції спостерігаються теплові удари. Тому важливо у свинарнику не допускати різких коливань температури.