Коли боротьба з яблуневою плодожеркою буде найефективнішою
Для того, щоб запобігти пошкодженню плодів яблуневою плодожеркою або ж контролювати її розповсюдженість у саду, необхідно проводити обробку плодів у певний час розвитку шкідника та знати години його активності.
Про це розповів канд. с.-г. наук, експерт компанії BASF Володимир Воєводін, пише журнал «Садівництво по-українськи».
«Літ метеликів починається в період цвітіння яблуні, досягаючи максимуму через 2-3 тижні, в період формування зав’язі. Метелики ведуть сутінковий спосіб життя і найактивніші о 19-24 годині. Це слід враховувати при моніторингу метеликів за допомогою феромонних пасток. Інтенсивність лову залежить від температури, а саме увечері в цей період можуть бути різкі спади температури, тому вилов може не відповідати інтенсивності льоту», – зазначає фахівець.
Він розповідає, що самки відкладають яйця поодиноко на плоди, обидва боки листка, а також на кору молодих паростків і гілок. Молода гусінь перебуває на поверхні лише 2-3 години, вибирає місце для вгризання у плід, попередньо оплітаючи його павутинням.
«Після потрапляння в плід знищити личинку яблуневої плодожерки неможливо, тому обробку інсектицидами слід проводити перед відродженням гусені. Для окремих препаратів з гормональною дією найкраще обробляти ними в період масового відкладання яєць, так щоб яйце відкладалося на поверхню з препаратом», – зауважує експерт.
Нагадаємо, яблунева плодожерка здатна знищити увесь врожай.