Новий сорт сорго може стати замінником фосфорних добрив
Солодке сорго можна використовувати для виробництва біогазу, біопалива і нових полімерів. Крім того, воно може стати замінником фосфорних добрива. Новий сорт солодкого сорго, розроблений в Технологічному інституті Карлсруе (KIT), накопичує особливо велика кількість цукру і добре росте в місцевих умовах.
Про це йдеться у статті в журналі Industrial Crops & Products.
Так, транспортування і накопичення цукру вчені пов’язують зі структурою судин рослин. Це результат порівняння солодкого і зернового сорго.
У міру зростання населення світу зростає і попит на продукти харчування, сировину і енергію. Це збільшує навантаження на навколишнє середовище і клімат. Одна зі стратегій скорочення викидів парникових газів – це вирощування так званих культур C4.
«Вони особливо ефективно здійснюють фотосинтез, тому більш ефективно фіксують вуглекислий газ (CO 2) і накопичують більше біомаси, ніж інші рослини. Зазвичай такі культури районовані для регіонів з переважаючим теплим кліматом», – ідеться в повідомленні.
Одна з рослин C4 – сорго. Сорти, які особливо багаті цукром, називаються солодким сорго (Sorghum bicolor L. Moench). Інші різновиди включають зернове сорго, яке використовується як корм для тварин.
Сорго можна вирощувати на так званих маргінальних землях, які важко обробляти, тому воно не конкурує з іншими продовольчими або кормовими культурами.
Новий сорт солодкого сорго під назвою KIT1 був розроблений доктором Аднаном Канбаром в дослідницькій групі відділу молекулярної клітинної біології, очолюваної професором Пітером Ніком з Ботанічного інституту KIT.
KIT1 накопичує особливо багато цукру і добре росте в умовах помірного клімату. Його можна використовувати як в енергетиці, тобто для виробництва біогазу та біопалива, так і в якості основного матеріалу для виробництва нових полімерів.
Розрахунковий вихід цукру з гектара становить понад 4,4 т, що відповідає майже 3000 літрів біоетанолу. Крім того, дигестат, що утворюється при виробництві біогазу, можна використовувати для заміни фосфорних добрив, яких незабаром у світі буде недостатньо.
Нагадаємо, СФГ «Лан» на Одещині вводить сорго у сівозміну.