У птиці можна сформувати швидкий розвиток імунітету до хвороби Ньюкасла
У птахогосподарствах, неблагополучних щодо хвороби Ньюкасла, застосовують інтраназальну та інтраокулярну вакцинацію, оскільки вони дають змогу досягти захисту поголів’я вже через 6-12 годин.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Швидкий розвиток імунітету до хвороби Ньюкасла пов’язують із виробленням інтерферону на введення вакцинного вірусу, який не дає змогу польовому вірусу репродукуватися в клітинах-мішенях.
За наявності високого рівня материнських антитіл у віці 1-7 діб гуморальний імунітет розвивається слабко, а місцевий захищає птицю протягом двох тижнів, тому птицю ревакцинують через 10-12 діб, залежно від тиску польового вірусу.
Розчинники для вакцин випускають у поліетиленових місткостях із дозаторами, на кінці яких утворюється крапля. Як правило, розчинник синього кольору, постачається разом із вакцинами.
Можна використовувати дистильовану воду або ізотонічний розчин із розрахунку 50-55 мл на 1 тис. голів. Для визначення кількості розчинника попередньо підраховують кількість крапель у 10 мл і кількість розчину, яка потрібна для 1 тис. голів птиці.
Нагадаємо, одна з головних умов якісної вакцинації — надійне відмежування вакцинованої птиці від не вакцинованої.