Яка температура підстилки у курчат максимально збільшує їхню продуктивність
Система терморегуляції тіла у курчат розвивається лише у віці від 12 до 14 днів. Тому підтримування правильної температури у пташнику особливо важливе протягом перших двох тижнів життя курчат, пише журнал «Наше птахівництво».
Переохолодження чи перегрівання в цей критичний період може призвести до поганого росту, поганої конверсії корму й підвищеної сприйнятливості до хвороб. Пташенята можуть легко піддатися стресу, якщо температура тіла знизиться або підвищиться хоча б на один градус. Щойно температура тіла змінюється, організм птиці намагається це компенсувати, що в більшості випадків негативно позначається на продуктивності.
Коли курчат утримують за температури навколишнього середовища вище або нижче їхньої зони комфорту, для підтримування температури тіла їм необхідно витрачати більше енергії. Ця додаткова енергія в кінцевому підсумку забезпечуватиметься завдяки споживаному корму.
Отже, енергія корму використовуватиметься для підтримування температури тіла птиці замість того, щоб спрямовуватися на ріст і розвиток, що призведе до зниження конверсії корму.
Налаштування температури варіюється залежно від того, яке джерело тепла використовують у пташнику: теплові пушки, газові або електричні брудери чи інфрачервоні трубні обігрівачі.
Для того, щоб максимально збільшити продуктивність птиці, температура підстилки під час посадки курчат повинна бути близько 32 °С. Важлива саме температура підстилки, а не повітря, адже добові курчата, зріст яких приблизно 5 см, відчувають температуру саме на рівні підлоги.
Про ці та інші оптимальні параметри вирощування птиці, до яких наслідків призводить порушення системи мікроклімату у пташнику йтиметься на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming 24-25 червня у Львові.