Агромаркет

Світові ціни на продовольство невпинно зростають, - ФАО

В квітні зафіксовано чергове зростання світових цін на продовольство, яке триває одинадцятий місяць поспіль.

Про це повідомляється у звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в квітні становило 120,9 пунктів, що на 1,7% вище в порівнянні з березневим показником і на 30,8% вище в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Значення даного Індексу, який дозволяє щомісяця відслідковувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, досягло найвищого рівня з 2013 року, проте в номінальному вираженні воно все ще на 12% нижче свого історичного максимуму, досягнутого в лютому 2011 року.

Внаслідок затримок із збиранням врожаю в Бразилії та інформації про збитки від заморозків у Франції значення Індексу цін на цукор ФАО за місяць збільшилося на 3,9% в порівнянні з минулим місяцем та майже на 60% вище, ніж у квітні 2020 року.

Значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в квітні підвищилося на 1,8% в зв’язку з ростом міжнародних котирувань пальмової олії на тлі побоювань щодо більш повільного, ніж очікувалося, зростання виробництва в основних країнах-експортерах. Крім того, було зафіксовано зростання цін на соєву і ріпакову олії, в той час як ціни на соняшникову олію дещо знизилися.

Значення Індексу цін на зернові ФАО в квітні зросло на 1,2%, знівелювавши його короткочасне падіння в березні. Менш масштабні, ніж очікувалося, плани на посівну в Сполучених Штатах Америки (США) і побоювання, викликані станом посівів в Аргентині, Бразилії і США, призвели до того, що в квітні ціни на кукурудзу зросли на 5,7%, що на 66,7% вище, ніж роком раніше. Міжнародні ціни на пшеницю в цілому залишалися стабільними, у той час як котирування рису, ячменю і сорго дещо знизилися.

Нагадаємо, ФАО знизила прогноз по запасах зернових у світі. Також ми писали про те, що ФАО розглядає Україну як світового гаранта продовольчої безпеки.