Моніліоз на абрикосі контролюється фунгіцидами та санітарним обрізуванням
За дотримання належної системи фунгіцидного захисту ефективний контроль розвитку молініозу цілком можливий. Також рекомендовано якнайшвидше вирізати та видалити з саду гілки, уражені хворобою.
про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Однією причиною зниження врожайності насаджень абрикоси є ураження моніліозом. Ця хвороба має весняну та літню форму, з яких небезпечнішою в промислових насадженнях абрикоси є весняна — моніліальний опік», – зазначає Павло Бондаренко, науковий співробітник Мелітопольської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України.
Умови цвітіння, характерні для Півдня України (роки з вологою прохолодною погодою), є сприятливими для розвитку гриба. Хвороба проявляється в усиханні верхівок пагонів, шпорців, квіток. Багато садівників саме ураження моніліальним опіком вважають однією з найбільших проблем під час вирощування абрикоси.
«Проте за дотримання належної системи фунгіцидного захисту ефективний контроль розвитку хвороби є цілком можливим, і втрати врожайності внаслідок моніліозу можна мінімізувати, – наголошує науковець. – Також рекомендовано якнайшвидше вирізати та видалити з саду гілки, уражені хворобою».
Читайте також: Як забезпечити профілактику моніліозу вишні