Овочі-Ягоди-Сад

Овочівник поділився досвідом боротьби з Tuta Absoluta

Овочівник з села Покровське на Дніпропетровщині Андрій Пустовар спеціалізується на вирощуванні томатів. Три роки тому в теплицях завівся новий шкідник – південноамериканська томатна міль Tuta Absoluta, стримати яку дуже складно. Для цього застосовує феромонні та клейові пастки, контактні інсектициди, а після збирання урожаю обробляють теплицю Актуалом, Актеліком або Нурелом-Д.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»  

Біля ділянки овочівника багато безхазяйної землі. Якраз там і вподобала зарості лободи томатна міль. Знищити бур’яни навколо теплиць – справа непідйомна, бо площа під ними велика.

«Стосунки із тутою в мене склалися нервові, – сказав Андрій Пустовар. – Похарчується лободою, відкладе яйця, залишить в землі лялечок, а потім перекидається на мої томати. Довелося розробити проти неї цілу стратегію, головне в якій –– тримати на контролі дорослих особин і не давати їм розмножуватися понад міри».
Протимоскітних сіток, які би не давали метеликам потрапити всередину теплиці, овочівник не застосовує, бо каже, що вони швидко забиваються пилом і заважають циркуляції повітря. Розвішує феромонні пастки для відлову самців та клейові пастки для обох статей. Якщо на очі стали потрапляти метелики, а в пастках назбиралася їх значна кількість, починається підготовка до застосування контактних препаратів. Одні, такі як Актоцид, Бітоксибацилін, Вертицилін знищують імаго, інші, як Матч, діють на яйцекладки на листі.

Андрій Пустовар радить тим, у кого вже оселилася Tuta Absoluta, мати в арсеналі кілька контактних препаратів, бо ворог не з простих. Та слід увесь час відстежувати появу на ринку нових інсектицидів, обов’язково чергувати їх, щоб у шкідника не виникало звикання. Також варто не забувати про прилипачі, а обробку проводити рано-вранці, коли в тути відбувається спарювання. 

Кардинальну обробку для знищення шкідника проводять в кінці сезону після збирання врожаю. Теплиці щільно закривають і зсередини щедро обробляють їх препаратами Актуал, Актелік, Нурел-Д, випаровування яких майже не залишають туті шансу. На жаль, майже: зовсім знищити цього живучого шкідника поки нікому не вдавалося.

Читайте також: Тепличники Утконосівки намагаються виростити томати до масої появи шкідника