Тваринництво

Чому поросята після відлучення не хочуть їсти твердий корм

Чому поросята після відлучення не хочуть їсти твердий корм

Після відлучення поросята часто не хочуть споживати новий для них твердий корм.

На цьому наголосив генеральний директор компанії UTAGRO Юрій Титечко.

Якщо в цей період подивитися на стан кишківника під мікроскопом, помітно, що ворсинки, якими вкрита поверхня слизової оболонки, стають набухлі. Це означає, що площа засвоєння поживних речовин зменшується. Відповідно, зменшується й здатність до поглинання корму та поживних речовин, який він містить. Натомість збільшується схильність до діареї.

Згодом ворсинки руйнуються, і їм потрібен час для відновлення. У цей момент необхідно максимально стимулювати споживання корму поросятами, що унеможливить проникнення бактерій і токсинів і зменшить схильність до діареї й запальних процесів.

Пошкодження захисного мукозного шару призводить до діареї на п’ятий-сьомий день після відлучення, набрякової хвороби, цирковірусної інфекції, стрептококу, сальмонельозу тощо, зауважив Юрій Титечко. У здоровому організмі присутні збудники цих захворювань, але вони проявляють себе тільки в період стресу.

Незбалансований корм – це перший стрес-чинник, що впливає на прояв патогену, підкреслив він. Відтак збереження пристінкової, або мукозної мікрофлори дає можливість зберегти здоров’я поросяти на високому рівні, цілісність ворсинок, недопущення запалення, є гарантією безперебійної роботи шлунково-кишкового тракту й високого статусу здоров’я.

Як повідомлялося, для профілактики збоїв роботи шлунково-кишкового тракту поросяти корми мають містити фітогеники та підкислювачі.