Цьогоріч гербіцидна обробка ярого ячменю доцільна лише на розкущених рослинах
Згідно із дослідженнями ІЗЗ НААН, найбільш ефективний захист рослин ярого ячменю у зоні Південного Степу досягається дворазовою обробкою посівів.
Про це AgroTimes сказав завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААНУ Анатолій Коваленко.
Перший раз – перед виходом рослин у трубку гербіцидом разом з фунгіцидом проти бур’янів та хвороб. Другий раз – перед колосінням фунгіцидом разом з інсектицидом проти хвороб і шкідників.
«Через тривалу теплу осінь, яка сприяла розвитку бур’янів, значну загрозу посівам ячменю ярого цього року становлять коренепаросткові багаторічні, а також ранні ярі бур’яни.», – зазначив науковець.
За його словами, гербіцидна обробка ярого ячменю доцільна лише на тих посівах, де рослини розкущились. Не розкущені рослини обробляти гербіцидами не можна, бо це негативно впливає на формування колоса та його елементів. Після виходу рослин у трубку гербіциди також застосовувати шкідливо.
Анатолій Коваленко також зауважив, що на полях, які засмічені однорічними бур’янами, хімічне прополювання проводять у першу чергу.
Внесення гербіцидів на поля, засмічені багаторічними видами бур’янів, переносять на більш пізній строк, коли на поверхні ґрунту у масовій кількості з’являться розетки бур’янів. Економічно обґрунтованим порогом шкодочинності бур’янів є 5-7 % маси бур’янів від загальної біомаси рослин.