Техніка

Технологія MZURI Pro-Til вимагає точного дотримання, – досвід «Діалог»

Посівний комплекс MZURI Pro-Til

Технологія MZURI Pro-Til вимагає від господаря точного дотримання. Передусім потрібно змінити власне сприйняття роками відпрацьованих процесів, а потім переконати в цьому працівників.

Про свій досвід AgroTimes розповів Володимир Басистий, керівник і засновник агрогосподарства «Діалог».

«Дуже непросто себе переламати, — зізнається він, — бо одна справа, коли ти бачиш чорне поле (бо ж завжди раніше його обробляв, щоб було «гарне» і «чорне»), і зовсім інша — бур’ян та стерня, по якій треба сіяти за новою технологією…». 

Втім, перспектива отримати дружні сходи ріпаку навіть в умовах дефіциту вологи переважила всі сумніви.

«Суть ґрунтообробітку з допомогою MZURI Pro-Til — підняти з нижніх горизонтів вологу до посівного ложа і забезпечити насінині комфортні умови для проростання упродовж усього періоду, а разом із тим накопичити більше вологи під мульчею в необроблених міжряддях, — пояснює господар. І зауважує: «На це й покладаємося в наших посушливих умовах». 

У сівозміні в господарства, що має в обробітку близько 1700 га ріллі в Новоукраїнському (колишньому Добровеличківському) районі на Кіровоградщині, — класичний «джентльменський набір»: кукурудза, соняшник, соя, зернові, ріпак. Уже п’ятий рік поспіль усі культури господар сіє стрічковим методом, застосовуючи MZURI Pro-Til, і твердо переконаний: якщо раптом щось не зійшло чи не виросло — причини слід шукати в собі й у порушенні технології, а не нарікати на техніку й погоду… 

Як розповідав AgroTimes, технологія MZURI Pro-Till дає змогу ефективно господарювати на полі навіть в умовах дефіциту вологи й температурних аномалій.