Херсонські фермери викидають зіпсовані овочі біля доріг
У Генічеському районі Херсонщини на узбіччі однієї з доріг викинули кілька тонн пророслої та підгнилої цибулі. Це нетипове явище трапилося через низьку якість продукції та поганий збут через перевиробництво овочів борщового набору.
«Восени за кілограм цибулі давали жалюгідні 2-3 гривні. Ще й попит зменшився. У нашому господарстві її виростили півтори тисячі тонн, а до 350 тонн досі лежить на зберіганні. Вона в холодильниках, тож псується менше. Але біда в тому, що така cама проблема із капустою та бурячком. Упродовж зими закупівельні ціни зросли, але незначно. Хоча за подібний товар, тільки із-за кордону, просять “захмарні” суми. За цвітну капусту восени платили по сім гривень, а нині зайшов до супермаркету і бачу: лежить на прилавку нічим не краща імпортна цвітна капуста. Тільки… по 120 гривень за кілограм», – розповів газеті «Голос України» Леонід Кириченко, директор фермерського господарства «Зоря Каховщини».
Нагадаємо, минулого року фермери виростили багато цибулі, але було багато неякісної продукції, враженої грибними хворобами: сажкою Aspergillus niger та шийковою гниллю. У листопаді цибуля на Херсонщині гуртом коштувала від 2 до 3,5 грн/кг. І до до середини березня вона не подорожчала.
Павло Булгаков, міжнародний консультант зі зберігання, що базується в Херсонській області, вважає, що це нетипова ситуація. На його думку, нормальні фермери утилізують зіпсовану продукцію на звалищі або самостійно переробляють на компост. Цибуля, що гниє при дорозі – свідчення низької соціальної відповідальності фермера перед суспільством.
Читайте також: Сорт цибулі Чайка зберігається до 8 місяців