У Держпродспоживслужбі озвучили умови експорту української картоплі в ЄС
Для постачання картоплі в Євросоюз, українське фітосанітарне законодавство має бути гармонізоване з європейським в галузі картоплярства, опанований механізм встановлення ділянок, вільних від 28 карантинних організмів, розповіла голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька на ХІ Нідерландсько-українському форумі з професійного картоплярства.
Про це повідомляє Українська асоціація виробників картоплі (УАВК).
За словами Владислави Магалецької, в травні 2019 року Держпродспоживслужба України отримала лист від представництва України в Європейському Союзі, в якому були зазначені рекомендації Єврокомісією для зняття обмежень для української картоплі. Серед них містилася вимога гармонізувати європейське фіто санітарне законодавство в галузі картоплярства, а також опанувати механізм встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів. Також Україні було передано список із 28 карантинних організмів, які мають бути відсутніми на полях господарств, що вирощуватимуть продукцію для ЄС.
За 3 роки пілотного проєкту в Україні було встановлено 142 картопляних поля,вільних від карантинних організмів загальною площею 4643 га.
Також Владислава Магалецька відзначила скорочення присутності типових для України карантинних організмів на промислових насадженнях картоплі.
Але для продажу української картоплі в ЄС, відсутність низки шкідливих організмів має підтверджуватися технічною документацією.
«Коли ми зможемо підтвердити технічну документацію, то ми можемо чекати, що експерти з ЄС проведуть в Україні перевірки щодо результатів досліджень, включно з результатами попередніх років; інформацію про середовище вирощування; місце розташування виробництва; перевірку імпорту; технічні звіти та лабораторні аналізи; результати заходів щодо боротьби зі шкідливими організмами в Україні. Тільки так у нас буде шлях налагодження можливого експорту української картоплі до країн ЄС», – пояснила голова Держпродспоживслужби.
Читайте також: Названо найбільш заражені картопляними нематодами області