Тваринництво

Останні спалахи грипу птиці не повинні впливати на експорт птахопродукції

Випадки грипу птиці, які останнім часом фіксують в Україні поки що в дикій фауні та підсобних домогосподарствах населення, не повинні впливати на зовнішню торгівлю продукцією птахівництва.

Це пояснив у коментарі Аgrotimes виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко, посилаючись на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (ВООЗт).

«З 28 травня 2021 року Україна відповідає всім вимогам Кодексу здоров’я наземних тварин ВООЗт щодо країни, вільної від зараження вірусами грипу птиці високої патогенності, ‒ зазначив він. ‒ Водночас можуть застосовуватись обмеження на торгівлю лише тими країнами, які мають досить суворі вимоги щодо поширення цієї хвороби, не визнають міжнародні стандарти ВООЗт і СОТ або ж на міждержавному рівні не визнано зонування за грипом птиці».

Сергій Карпенко додав, що через спалахи грипу птиці проведено відповідну роз’яснювальну роботу з підприємствами галузі щодо посилення профілактичних заходів і застосовування вищих стандартів біобезпеки. Йдеться про посилення заходів зі знищення гризунів, ектопаразитів, недопущення залітання диких, синантропних птахів у пташники, кормоцехи, дезінфекцію транспорту і тари для перевезення продукції птахівництва, використання одноразової тари, обмеження доступу сторонніх осіб на виробничі потужності, повноцінне функціонування санпропускників на фабриках. Це ‒ базові заходи, що знижують імовірність інфікування птиці, зауважив він.

Нагадаємо, останній спалах грипу птиці виявлено в лебедів ландшафтного парку «Приінгульський» на Миколаївщині.