Тваринництво

Здоровим шиншилам до вподоби купання у пилових ваннах

Здоровим шиншилам до вподоби купання у пилових ваннах

На шиншиловій фермі має панувати бездоганна чистота. Устаткування, клітки та піддони з тирсою повинні бути чистими та свіжими, а напувалки завжди наповнені чистою водою.

Про це власник компанії Chinchilla Real Орест Стахів пише у журналі The Ukrainian Farmer.

«Усіх тваринок ми піддаємо загальному візуальному огляду щодня під час годування. Звертаємо увагу на їхнє самопочуття та на кількість залишеного корму в годівниці, – зазначає він. – Якщо шиншила нормально харчується й активно рухається, немає жодних зовнішніх ознак, які б вказували на поранення, турбувати її не варто».

Залежно від пори року клітки й обладнання очищуємо дезінфекційними засобами, додає Орест Стахів. Після завершення процедури в клітку засипають нову підстилку – її змінюють один раз на 7-10 днів.

Для чистоти й поліпшення якісних характеристик хутра застосовують так звані пилові ванни – з дрібного піску. Вони усувають бруд і виділення сальних залоз зі шкірки.

«Купалки» вмонтовані в клітку, їх відкривають двічі-тричі на тиждень на 10-15 хвилин. Здорові шиншили жваво реагують на купання, швидко схоплюються і з задоволенням борсаються в піску. Регулярні купання неможливо замінити нічим, підкреслює Орест Стахів.

Якщо в піску з’являться відходи, бруд, запах аміаку, його треба просіяти через сито або ж замінити.

Вода в напувалках для шиншил має бути з чистих джерел або ж кип’ячена. Використовують індивідуальну систему напування, а напувалки чистять щодесять днів.

Довідка

Сhinchilla Real Fur (Львівська область) – перша в Україні ферма повного циклу виробництва хутра. Заснована в 2008 році на базі племінних тварин, завезених із Данії, Польщі та Німеччини. З 2015 року працює за оновленою латиноамериканською технологією розведення шиншил. У 2016 році вперше запустила сертифіковану якісну вичинку хутра шиншил в Україні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!