Замінник молока додають у раціон поросят лише в крайніх випадках
Уводити замінник незбираного молока в раціон поросят варто лише в крайніх випадках, коли свиноматка не здатна виробити необхідну кількість молока або якщо в неї великий розмір гнізда залишається навіть після його вирівнювання.
Випоювати коров’яче молоко свиням невигідно, адже замінники за вартістю набагато дешевші й більше збалансовані за складом.
Властивості коров’ячого молока постійно зазнають змін залежно від раціону й фізіологічного стану тварин, що впливає на травну систему поросят. Натомість замінник молока завжди стабільний, і його легко засвоюють поросята.
Важливо, щоб у перший день поросята обов’язково отримали материнське молозиво. Це потрібно для забезпечення їх антитілами, що відсутні в новонароджених.
У таких випадках гніздо ділять навпіл: одну частину поросят підсаджують до сосків, іншу – відсаджують в чисту коробку. Коли поросята першої групи отримали молозиво, їх забирають, а другу частину підсаджують до сосків. Потім їм надають додаткову підгодівлю у вигляді замінника молока.
Якщо тварини з самого початку не отримуватимуть повноцінний раціон, вони не зможуть нормально рости, розвиватися й реалізувати свій генетичний потенціал.
Випоювання замінника незбираного молока потребує чіткого дотримання гігієнічних вимог, бо він не захищений від бактерій.
Замінники молока дають не лише малюкам, а й молодняку в період відгодівлі.
Суміш уводять у раціон сухою, додаючи невеликими порціями в корм, завдяки чому у тварин спостерігається швидкий ріст і покращується якість м’яса.
Як повідомлялося, випоювання електролітних розчинів поросятам допомагає протистояти ротавірусній інфекції.
Додати коментар