Тваринництво

Закупівельна ціна на молоко зростала повільніше через скорочення споживання

Закупівельна  ціна на молоко зростала повільніше через скорочення споживання

Цього тижня найбільше зросла ціна на молоко першого ґатунку, а сировина екстра-ґатунку майже не подорожчала, повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

На тижні, що минає (12-18 грудня), середня ціна на молоко екстра-ґатунку зросла на 2 коп. та склала 9 грн./кг. Найвищу ціну за молоко екстра-ґатунку платили в Херсонській області  – 9,5 грн., а найнижчу – на Волині – 8,4 грн.

Середня ціна на сировину вищого ґатунку зросла на 21 коп. – до 8,11 грн./кг. Максимальну ціну за нього платили у Хмельницькій області  – 9 грн., а найнижчу – в  Рівненській – 7,75 грн.

Молоко першого ґатунку цього разу зросло в ціні на 27 коп., його середня ціна склала 7,97 грн./кг. Максимальну ціну за молоко першого ґатунку платили у Київській області – 8,6 грн., а найнижчу – у Черкаській – 6,6 грн.

Як зазначають експерти АВМ, темпи зростання цін цього тижня дещо нижчі, ніж у попередні два тижні. Основною причиною називають реакцію споживачів на чергове зростання цін та скорочення споживання.

Експортні продажі залишаються активними, що все ще дозволяє піднімати ціни при закупівлі молока.

Крім того, на ціну молока вплинув і валютний курс. Так, курс НБУ протягом цього тижня виріс із 26,28 до 26,57 грн. за долар. Паливно-мастильні матеріали за тиждень додали в ціні 7 коп. – до 20,57 грн./л станом на 14 грудня.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!