Займатися вівчарством стало економічно вигідно
Раніше споживання баранини в Україні знаходилося практично на нулі, але зараз у середньому динаміка зростання складає 100% на рік. Також відбувається реструктуризація вівчарства, переорієнтація з виробництва вовни на м’ясо.
Про це розповів голова ГО «Асоціація вівчарів» Василь Стефурак, пише AgroPortal.
«Культури споживання баранини у нас раніше не було. Передусім через тодішню погану якість м’яса, яке примусово давали солдатам в армії, – пояснив він. – І лише сім років тому ми зайнялися перезавантаженням вівчарства: почали збільшувати чисельність поголів’я, вирощувати продуктивніших тварин за рахунок сучасних, інтенсивних європейських порід».
Торік поголів’я овець в Україні скоротилося, а цього року спостерігається невелике зростання у промисловому сегменті – на 1,3%.
Василь Стефурак радить орієнтуватися саме на промисловий сегмент, адже офіційна статистика по домогосподарствам може не відповідати фактичним даним.
«Зараз ми збуваємо старі неефективні породи та нарощуємо промислове поголів’я порід із гарною якістю м’яса. На ринку з’являється висококласна дорога баранина, тому спостерігається таке значне збільшення споживання», – пояснив фахівець.
Стимулом для активізації вівчарства стало зростання закупівельних цін. «Якщо раніше ціна для селян була на рівні 12 грн/кг живої ваги, то зараз вона стартує від 50 грн, – зазначив голова асоціації. – Ми підняли ціну вчетверо, займатися вівчарством стало економічно вигідно».
Водночас він зауважив, що можливості України у задоволенні світового попиту обмежує несприятлива державна політика у вигляді додаткового 10%-го вивізного мита.