Захворюваність на хворобу Марека у невакцинованої птиці може сягати 60%
Сьогодні хворобу Марека, яка уражує птицю, реєструють в усіх країнах. Незважаючи на 100%-ву вакцинацію, спалахи трапляються і в Україні. Захворюваність у невакцинованого поголів’я може сягати 60%, пише журнал «Наше птахівництво».
Для запобігання спалахів захворювання серед поголів’я необхідно дотримуватися ветеринарно-санітарних правил і основних питань біобезпеки:
• функціонування господарства у закритому режимі;
• комплектування стад одновіковою птицею;
• постачання інкубаційних яєць тільки з господарств, благополучних щодо хвороби Марека;
• дезінфекція яєць з інших господарств та інкубування їх у окремих інкубаторах;
• дотримання міжциклових технологічно-профілактичних перерв, протягом яких ретельно очищають, миють, дезінфікують, ремонтують технологічне обладнання та приміщення.
Благополучним щодо хвороби Марека вважається господарство, де протягом року не реєстрували випадків захворювання, а після вакцинації курчат у добовому віці протягом 6 місяців не спостерігали клінічних проявів.
Щеплення сприйнятливого молодняку проводять у неблагополучних і загрозливих щодо спалахів захворювання господарствах. Якщо є підозра на хворобу Марека, насамперед треба поставити точний діагноз.
Довідка
Хвороба Марека – висококонтагіозне, лімфопроліферативне, злоякісне вірусне захворювання птиці, зазвичай курей та індиків, збудником якого є ДНК-вірус, що належить до родини герпесвірусів. Характеризується утворенням одиничних чи множинних пухлин у внутрішніх органах, шкірі, м’язах, а також змінами у центральній та периферичній нервовій системах. За хвороби Марека у птиці ушкоджуються імунокомпетентні органи, що спричиняє зниження загальної резистентності організму та підвищення її сприйнятливості до інших захворювань.