Тваринництво

За якими показниками відбирають перепелів для племінного заводу

Відібрані за селекційної роботи перепели повинні походити з найкращих сімей і мати високі індивідуальні показники несучості, виходу інкубаційних яєць, виводу молодняку, збереженості поголів’я.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За оцінюванням продуктивних якостей птиці протягом трьох місяців для відтворення наступного покоління залишають 12-15% самок і 8-12% самців від кількості прийнятих на вирощування.

Параметри для комплектування груп племінного заводу

У період відведення селекційного поголів’я проводять індивідуальний облік походження перепелят для подальшого оцінювання сімей. На випробування за несучістю протягом повного циклу садять не менше як 3 дочки від самки. Для заміни однієї самки селекційного стада передають на вирощування 2,4 добової самочки, для одного самця – 6 добових самців.

Множник вихідних ліній комплектують птицею, що походить від селекційної групи. Розмір множника визначається планом комплектування прабатьківського стада. Параметри живої маси, розвитку екстер’єру перепелів, співвідношення ліній у комплектуванні множника потрібно витримувати в межах, рекомендованих для селекційної групи.

Параметрами, якими послуговуються для планування роботи в селекційному стаді та множнику, розрахунків технологічних графіків вирощування ремонтного молодняку й утримання дорослої птиці, представлені в таблиці.