За виявлення ознак мікотоксикозу в свиней зазвичай вдаються до симптоматичної терапії
Ефективних методів специфічного лікування мікотоксикозів у свиней не розроблено. Тому в разі виявлення ознак хвороби в основному застосовуються засоби симптоматичної терапії, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Однак насамперед треба ліквідувати етіологічний чинник, причину хвороби – забрати з раціону заражені грибами і токсинами корми. Знизити негативний вплив мікотоксинів на організм тварин можна, використовуючи речовини ендогенної дії – з вираженими адсорбційними властивостями, мікробного та ферментного походження, речовини, що стимулюють обмінні процеси, проявляють антиоксидантний ефект. У більшості випадків їх використовують разом із кормом, ураженим грибами та мікотоксинами.
Основними заходами профілактики мікотоксикозів є дотримання агротехніки кормовиробництва, правильне зберігання зерна, запобігання його пліснявінню, систематичний контроль кормів на забруднення грибами й токсинами.
Також на зберіганні корми обробляють фунгіостатичними речовинами. Наприклад, консервування зерна й комбікормів пропіоновою кислотою з розрахунку 3-5 кг/тонна виявляє надійну фунгістатичну дію, стримує ріст і розмноження плісняви.
Згодовування м’ясному молодняку свиней оброблених пропіоновою кислотою комбікормів із відлучення до забійного віку не чинить негативної дії на фізіологічний стан, збереженість поголів’я, приріст живої маси та якість м’яса.
Варто витримувати оптимальні умови зберігання комбікормів: висота насипу – не більша як 1,5 м, вологість комбікорму – 12%, температура навколишнього середовища у весняний період – 4-12 °С, у літній – до 20 °С, відносна вологість – не вища за 70%. За цих умов вологість комбікорму за шість місяців зберігання підвищується не більше ніж на 2%, а кількість цвілевих грибів практично не зростає.
За дотримання зоотехнічних і ветеринарно-санітарних умов ведення свинарського господарства ризики виникнення і розвитку мікотоксикозів стануть мінімальними.
Як повідомлялося, чим дрібніше вапняк, тим гірше перетравлюється фосфор у раціоні свиней та птиці.