Тваринництво

Маса яєць збільшується пропорційно з віком несучки

Маса яєць збільшується пропорційно з віком несучки

Маса яєць залежить від віку несучки. Вона збільшується пропорційно з віком птиці, доки не сягне максимуму – так званого плато. А через певний проміжок часу, мірою старіння курей, розмір і маса яєць стають меншими.

Так, у дослідах, проведених на курях за допомогою дисперсійного аналізу, було встановлено вірогідний вплив віку птиці на масу яєць, що становить 83,1% (Р˃0,999).

У дослідженнях на бройлерах кросу Ross-308 встановлено, що зі збільшенням віку несучок відбувається збільшення маси яєць у середньому з 55,4 г у перший період несучості до 64,3 г у 51-60-й тижні (з вірогідною різницею). Таке збільшення маси у середньому становить 5,2%.

На початку несучості спостерігається значна різнокаліберність яєць за масою. Така ж особливість характерна для частини курей в останні місяці продуктивності. Це пов’язано і з початком линяння, і з закінченням самого продуктивного періоду. Тобто наприкінці несучості знову спостерігається висока варіабельність яєць за масою.

Найбільша ж стабільність у курей спостерігається приблизно у віці 12 місяців. Це підтверджено і дослідженнями, проведеними на яйцях курей Cobb-500. Було встановлено, що наприкінці продуктивного періоду (52 тижні) несучки відкладають яйця зі значними коливаннями за масою з різницею 22,36 г – від 59,1 до 81,46 г.

Нагадаємо, у раціоні несучки протягом яйцекладки необхідно регулювати співвідношення кальцію і фосфору.