Тваринництво

За три роки Україна збільшила експорт равликів у 115 разів

За три роки Україна збільшила експорт равликів у 115 разів

За останніх три роки Україна наростила обсяги експорту равликів. У 2013 році українські виробники експортували 3 тонни молюсків, у 2014-му – 58 тонн, у 2015-му – 260 тонн, а за перших 10 місяців поточного року ‒ 347 тонн.

Про це повідомляє УКАБ.

Для порівняння: за 10 місяців 2016 року за кордон було поставлено лише 51 тонна українського сала, а баранини – 9 тонн.

Українських молюсків купують наразі лише дві країни: Румунія (25%) та Литва (75%). Їх частка може змінюватися на протилежну через невеликі експортні об’єми. Наприклад, минулого року тенденції були протилежні: в Румунію Україна поставляла 3/4 обсягу, а в Литву – 1/4.

Вітчизняні равлики завозяться як сировина, яка в середньому коштує у 5 разів дешевше за готовий продукт. Середня ціна продукції становить $1/кг.

До згаданих країн продукція потрапляє охолодженою, обробляється і знову відправляється на експорт, але вже за ціною в середньому $6,5/кг із Румунії та $5,5/кг з Литви. Кінцевими споживачами наших молюсків в основному є Франція, Угорщина, Італія та Польща.

Білорусь же, навпаки, переважним чином відправляє більшість вирощених молюсків відразу до кінцевого споживача у Францію, Угорщину та Чехію і лише невелику частку експортує до Литви та Румунії. Середня ціна білоруського експортного равлика складає $3,5/кг.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!