За транспортування птиці нерівними дорогами на переробку у неї зростає кількість синців
Вилов птиці, завантаження її в контейнери та перевезення з господарства в цех переробки потрібно здійснювати таким чином, щоб не допустити її забиття, перелому кісток, стресу або відходу.
Грубе поводження з птицею призводить до зниження якості тушки та збільшення вибракування в цеху переробки, а отже, до втрати прибутку.
Транспортування впливає на метаболізм і фізичний стан птиці. Контроль мікроклімату у контейнерах для перевезення є вкрай важливим аспектом зниження температурного стресу.
Важливим є і час перевезення птиці в цех переробки. Перевезення слід планувати таким чином, щоб поголів’я поступало в цех переробки через 8-12 годин після закінчення годівлі. За тривалого перевезення птиці з господарства в цех переробки частішими стають випадки синців у ділянці грудного м’яза. Це може бути результатом того, що за тривалого перебування в контейнері збільшується контакт поверхні грудного м’яза птиці з підлогою контейнера.
Також кількість синців зростає за транспортування птиці нерівними дорогами. Чим менше птиця перебуватиме в транспорті, тим кращою буде якість м’яса.
Після прибуття птиці в цех переробки її треба якнайшвидше розвантажити. Чим довший час очікування, тим вищий ризик появи подряпин й інших ушкоджень на шкірі, які призводять до зниження якості тушки.
Добре, коли в цехах переробки, на складах є контрольований мікроклімат, обладнаний вентиляторами й установками туманоутворення, які сприяють циркуляції охолодженого повітря навколо контейнерів із птицею.
У холоднішу пору року рекомендується накривати контейнери брезентовою запоною для захисту птиці від холоду, не знижуючи циркуляції повітря між контейнерами.
Додати коментар