Тваринництво
Головне:
Тваринництво

За теплої зими є ризик втратити щонайменше 20% бджолосімей

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Нинішня зима, за прогнозами більшості синоптиків, буде теплою: з температурними гойдалками, потепліннями до 0°С, відлигами та вітрами. Якщо вона буде така, як минула, із зимівлі вийде не більше 80% наявних бджолиних сімей.

На цьому наголосив співвласник бджолосадиби «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«Теплі зими негативно впливають на бджіл, адже під час потепління бджолиний клуб розпадається, а потім, за різкого похолодання, бджоли не встигають знов зібратися докупи і гинуть, – пояснив він. – Також за таких умов їм потрібно більше корму».

Враховуючи невтішні прогнози на зиму, бджолярам варто приділити максимальну увагу зимівлі.

«Треба постійно моніторити стан зимівлі бджіл, своєчасно їх підгодовувати: давати канді, підставляти рамки з кормом, а за необхідності об’єднувати ослаблені сім’ї, – порадив Валерій Курейко. – Під час потепління і ближче до весни варто збільшити провітрювання у вуликах, відкриваючи другий літок».

Ці заходи дозволять зменшити зимові втрати, тим більше що весна може також бути несприятливою, як торік, і тоді відхід бджолосімей може скласти понад 30%.

Нагадаємо, через холодну погоду та затяжні дощі у травні 2020 року пасічники недобрали 30-50% медового врожаю. Це сталося не тільки через те, що бджоли не змогли зібрати весняні меди, а й через порушення нормального розвитку бджолиних сімей, які підійшли до пізніших медозборів недостатньо сильними.

Як повідомлялося, англійські свинарі годують мільйон бджіл.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ