Тваринництво

За ручного відлову птиці найважливіший чинник ‒ кваліфікований персонал

Є два основних типи відлову птиці: ручний і механічний. Кожний із них має переваги й недоліки. Так, ручний дозволяє обережно відловлювати птицю, мінімізує ризик виникнення стресу, але це ‒ надто трудомісткий процес.

Про це на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming розповіла Аліна Веремейчик, начальниця відділу контролю якості філії Птахокомплекс «Миронівської птахофабрики» (МХП).

«За ручного відлову, як на мене, найважливіший чинник ‒ це кваліфікований і обізнаний персонал, ‒ вважає вона. ‒ Працівники повинні постійно проходити навчання щодо гуманного ставлення до птиці та її правильного завантаження».

Навантажувачі в пташнику мають пересуватися зі швидкістю не більше 5 км/год, не подаючи звукових сигналів. Виключенням є загроза життю чи здоров’ю людини, яка працює в пташнику.

«Найприйнятнішими методами за ручного відлову вважають захоплення птиці під грудку чи за обидві лапи, ‒ зауважила Аліна Веремейчик. ‒ Не можна піднімати і переносити за голову, шию, хвіст, крила. Непридатну для транспортування птицю треба відразу гуманно вибраковувати».

Журнал Poultry Science зазначає, що бройлерів слід ловити й утримувати на рівні або вище скакального суглоба, намагаючись не стискати стегна, тим самим уникати крововиливів і синців у цих місцях.

Нагадаємо, гуманний відлов знижує рівень стресу в птиці.