Тваринництво

За минулий рік поголів’я свиней в Україні поменшало на 0,5 млн голів

За минулий рік поголів’я свиней в Україні поменшало на 0,5 млн голів

Станом на 1 січня 2018 року чисельність свиней в Україні склала 6,1 млн голів. Це на 8,2%, чи на 0,55 млн голів, менше порівняно з 1 січня 2017 року.

Про це повідомляє Асоціація свинарів України (АСУ) з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Найвідчутніше скоротилося поголів’я свиней у господарствах населення (мінус 9%) – до рекордного мінімуму у 2,82 млн голів.

Найбільші втрати зафіксували у присадибному секторі Вінницької, Закарпатської, Одеської та Тернопільської областей – сукупно мінус 135 тис. свиней порівняно з початком минулого року. У цих областях упродовж 2017 року зафіксували 37 випадків АЧС, зауважили в АСУ.

При цьому в областях-рекордсменах по кількості спалахів минулого року – Одеській та Харківській (21 та 17 випадків відповідно) – згортання присадибного свинарства не було надто масштабним.

Зокрема, на Одещині чисельність свиней у господарствах населення відстає від минулорічної на 6,5 тис. голів, а на Харківщині – на 5,6 тис. голів.

Промислове поголів’я свиней поменшало до 3,3 млн голів (-7,5%), але  не скоротилося до нових історичних мінімумів. Це лише незначно перевищує чисельність поголів’я свиней рік тому.

Так, меншу кількість свиней нарахували у сільськогосподарських підприємствах двох третин областей. Зокрема, за рік третину індустріального поголів’я свиней втратили Житомирщина, Луганщина; майже 40% – Закарпаття, а Харківщина – більше половини.

Водночас виробники свинини західних областей (Волинська, Львівська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька) трохи наростили поголів’я (плюс 22 тис. голів сукупно). Донеччина збільшила поголів’я на 9 тис. голів. Найактивніше збільшували виробничі потужності оператори Київської області, де станом на початок 2018 року налічується понад 400 тис. голів, або на 60 тис. свиней більше, ніж на початок 2017 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!