Тваринництво

За кордоном все частіше використовують низьковакуумні доїльні машини для корів

За кордоном все частіше використовують низьковакуумні доїльні машини для корів

Регулювання рівня вакууму під час машинного доїння корів є складним технічним завданням. Як показує досвід багатьох закордонних виробників, підвищення вакууму призводить до збільшення випадків захворювання тварин на мастит.

Останнім часом за кордоном усе більшого поширення набувають низьковакуумні доїльні машини. Виробники обладнання часто змінюють інтенсивність доїння шляхом коригування фаз пульсації. Однак думки щодо оптимальної кількості пульсацій також розходяться.

Пульсація в апараті забезпечує періодичний приплив крові до дійок. У разі занадто низької частоти пульсації корова відчуває біль; за дуже високої результат доїння не такий ефективний, бо в кожному циклі роботи машини з дійки виходить менше молока.

Думка, що відмова від додоювання руками призводить до захворювання тварин на мастит, уважається помилковою. У цьому сенсі набагато небезпечніше, якщо апарат обробляє дійки вхолосту (за неправильної організації праці), коли вже закінчилося виділення молока.

Крім того, корови швидко звикають до додоювання руками, у них виробляються нові небажані рефлекси, й частина молока затримується.

Ставка на ручні стимуляцію й додоювання на високопродуктивних доїльних установках невиправдана, бо за великого поголів’я неможливо очікувати від оператора якісного виконання таких операцій.

У деяких корів після закінчення доїння у вимені залишається значна кількість молока – 500-800 мл і більше. На практиці важко встановити, чи достатньо виділяється у цих тварин гормону окситоцину, тому їх бажано доїти окремо або застосовувати до них специфічні методи доїння.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!