Тваринництво

З інкубаційного яйця, контамінованого збудником сальмонельозу, неможливо отримати здорове потомство

З інкубаційного яйця, контамінованого збудником сальмонельозу, неможливо отримати здорове потомство

У дорослої птиці, перехворілої на сальмонельоз, його збудник локалізується у фолікулах. Через це отримані інкубаційні та харчові яйця можуть бути інфіковані.

З контамінованого збудником сальмонельозу інкубаційного яйця неможливо отримати здорове потомство, а харчові яйця становитимуть загрозу для зараження та поширення сальмонельозу серед людей.  

Профілактичні заходи щодо сальмонельозу мають поєднуватися з рутинним моніторингом, щоб забезпечити потрібні заходи для кожної конкретної ситуації. Для цього здійснюють моніторингові бактеріологічні дослідження дорослої птиці (групові проби посліду, мазків із клоаки), мертвих ембріонів, молодняку – від виведення та на всіх етапах вирощування, яєць, кормів і води.

Інкубаційне яйце використовують тільки з благополучних щодо сальмонельозу та інших інфекційних захворювань господарств, перед інкубацією їх дезінфікують.

Корми для відгодівлі птиці мають бути повноцінними й безпечними щодо патогенних мікроорганізмів, грибів і продуктів їхньої життєдіяльності.

Обов’язковому бактеріологічному контролю піддають кожну партію кормів тваринного походження та кожну п’яту партію комбікормів, отриманих або завезених у господарство.

Нагадаємо, патологічний матеріал для дослідження на сальмонельоз рекомендується доставляти в лабораторію не пізніше як через 12 годин після загибелі птиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!