Тваринництво

ЄС змінюватиме підходи боротьби та профілактики грипу птиці

В Євросоюзі вже кілька років поспіль намагаються знайти вихід із кризи, пов’язаної з грипом птиці. В листопаді 2022 року на одній із комісій розглядали стратегію вакцинації птиці за системою EVACS. Ішлося про розроблення різних сценаріїв, ураховуючи чутливість та особливість різних видів птиці до вірусу грипу.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За результатами консультацій Міністерство аграрної політики Франції разом із компаніями розробило стратегію з 11 пунктів, яка враховує різні сценарії боротьби з високоревалентним грипом за наявності доступної вакцини. Там також чітко викладено систему моніторингу, зокрема коли має відбуватися аналіз стада. 85% витрат на вакцинацію покриває МінАПК Франції, фермери платять тільки 15%.

Загалом вартість програми з вакцинації качок і моніторингу оцінюють у 105 млн євро. Збитки компаній унаслідок спалахів грипу птиці в качок оцінюють у 650 млн євро.

Проєкт має на меті боротьбу з ендемією вірусу грипу птиці, поліпшення захисту від падежу, а також захист соціального здоров’я ‒ адже в перспективі можуть хворіти й люди, тому потрібно досягти контрольованого поширення вірусу.

Ураховуючи позитивний досвід Франції, ЄС поступово змінюватиме підходи щодо боротьби та профілактики Н5N1, що дасть змогу запобігати інфікуванню птиці вакцинацією.

Як повідомлялося, за грипу птиці клінічні прояви та патологічні зміни можуть бути неспецифічними.