Тваринництво

Японські науковці розробили унікальний інструмент для дослідження АЧС

Учені Національної організації сільського господарства та продовольства Японії досягли важливого прориву у вивченні африканської чуми свиней (АЧС). Вони розробили унікальну клітинну лінію макрофагів, отриманих із крові китицевухої свині ‒ природного носія вірусу АЧС.

Про це пише PigUA.

Цей вид диких свиней, поширений в Африці, зацікавив дослідників через унікальну особливість: попри природне носійство вірусу, інфекція в них протікає безсимптомно, на відміну від домашніх свиней і диких кабанів, які швидко гинуть від АЧС.

Розроблена клітинна лінія RZJ/IBM показала значно слабшу реплікацію вірусу, ніж попередня клітинна лінія IPKM, отримана з макрофагів нирок свиней. Це відкриття дозволяє дослідникам здійснювати порівняльний аналіз і виявляти механізми, котрі забезпечують природний захист африканських свиней від АЧС.

Дослідження, опубліковане у журналі Frontiers in Immunology, відкриває нові горизонти у боротьбі з АЧС. Розроблена технологія може стати основою для інноваційних підходів до контролю захворювання та розробки вакцини, що здатна захистити і тварин, і світову свинарську галузь від значних економічних втрат.

Як повідомлялося, розробляють санпропускник, який мінімізує поширення вірусу АЧС.