Який захист обрати від ектопаразитів ВРХ
Ін’єкційне оброблення великої рогатої худоби дозволяє контролювати паразитарні захворювання в господарстві, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, івермектин і дорамектин мають підтверджену стабільну високу ефективність проти всіх видів ектопаразитів ВРХ, а також проти коростяних кліщів і нематод.
За деякими даними, дорамектин має певну перевагу перед івермектином за тривалістю терапевтичної ефективності та кількістю побічних ефектів.
Дорамектин за більшої, ніж у івермектина, молекулярної маси, нижчого кліренсу й обсягу розподілення має кращу біодоступність. Це дозволяє йому довше зберігатися в тканинах і забезпечувати тривалий протипаразитарний ефект.
При цьому збільшується і період каренції, що потрібно враховувати за використання препаратів із цією речовиною для дійних корів чи у передзабійний період.
Водночас пролонгація дії є великою перевагою за умови застосування його для тварин на відгодівлі чи молодняку.
До істотних недоліків івермектина можна віднести фізичну в’язкість його ін’єкційних форм на базі розчинників гліцероформаль, пропіленгліколь і полівінілпіролідон, що часто спричиняє запальну реакцію в місці введення.
У сучасних препаратах на основі дорамектина цих побічних явищ вдалося уникнути, зберігши високу терапевтичну ефективність діючої речовини.
«За параметрами безпеки можна сказати, що перевищення дози дорамектину у 25 разів у дорослих тварин і триразове перевищення дози для телят не спричиняє інтоксикації й не має негативних наслідків для організму, – зазначила лікарка ветеринарної медицини компанії «Ветсинтез» Надія Орлова. – Підшкірна ін’єкція препаратів дорамектину забезпечує значно вищий рівень контролю, ніж купання, обливання з терапевтичною ефективністю 99,8%».
Нагадаємо, захист ВРХ від комах передбачає насамперед гігієну, а вже потім хімію.