Тваринництво

Яких мінеральних речовин потребує корова до і після отелення

Яких мінеральних речовин потребує корова до і після отелення

Особливої уваги потребує балансування раціонів корів за мінеральними речовинами в передотельний 21-0 доби та післяотельний 0-21 доба періоди.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Висока потреба корів у хлорі в передотельний період зумовлена необхідністю підтримання катіонно-аніонного балансу відповідно до норми. Подальше підвищення кількості хлору до норми за рахунок NaCl підвищуватиме катіон Na+, що недоцільно.

Ураховуючи дефіцит магнію та сірки, можна додавати сульфат магнію (MgSO4 ·7H2O) – їхній уміст у цьому препараті 9,6% та 13,04% відповідно. Для двовалентної сірки кількість мг подвоюють.

Варто додатково додавати мінеральні речовини у передотельний період. Так, аніонні солі у поєднанні з достатнім умістом кальцію та магнію можуть покращити споживання сухої речовини та зменшити негативний енергетичний баланс після отелення, а також запобігти гіпокальціємії.

Вітамін Е та цинк ефективні для профілактики маститу, який виникає переважно в перші тижні лактації внаслідок посилення антиоксидантної функції та кератинізації молочних каналів.

Кульгавість у молочної худоби також трапляється в основному в період лактації, хоча більшість первинних уражень копит може розвинутися до отелення. Цинк і біотин покращують кератинізацію копит і запобігають пододерматитам.

Органічні форми цинку зберігаються краще, ніж неорганічні джерела, і можуть бути кориснішими у профілактиці захворювань.

Затримання плаценти можна зменшити шляхом запобігання гіпокальціємії, а також адекватного селенового статусу дійної корови. Так, селенові дріжджі довше затримуються в тканинах і відіграють важливу роль у забезпеченні достатньої кількості селену для корови.

Нагадаємо, в умовах війни доцільно оптимізувати годівлю ВРХ.