Тваринництво

Якість – визначальний чинник за інкубації яєць водоплавної птиці

Умови розвитку ембріонів водоплавної птиці кожного разу складаються неоднаково, пише журнал «Наше птахівництво».

Насамперед великих змін можуть зазнавати основні джерела живлення зародків – білок, жовток і шкаралупа. Їхня якість залежить головним чином від умов утримання та годівлі птиці, від того, як її організм засвоює отримані корма й відкладає в яйце необхідні для зародку речовини.

Із моменту знесення до закладки в інкубатор деякі яйця краще зберігають свої властивості, інші – гірше. Тому за однакового режиму в інкубаторі й ембріони розвиваються по-різному.

Також у інкубаторах неоднакові умови інкубації. Наприклад, може відрізнятися швидкість руху повітря у шафах та його обмін.

І, нарешті, різні кліматичні умови та їх зміна за сезонами року теж впливають і на якість інкубаційних яєць, і на умови роботи інкубаторів.

Усе це слід враховувати в процесі інкубації яєць. Однак неможливо врахувати кожний із чинників, які впливають на водоплавну птицю, яйце, інкубатор. До того ж більшість із них діють у складному комплексі, і тільки зародок реагує певним чином на всі ці впливи.

Просвічування яєць на овоскопі дає можливість побачити зародок уже за декілька годин після закладки, і протягом усього періоду інкубації спостерігати за розвитком.

Окрім цього, огляди яєць дозволяють досить оперативно керувати розвитком зародків. Змінюючи встановлений режим інкубування, можна через декілька днів (приблизно 6-7) спостерігати на наступних партіях яєць, чи правильно були підібрані зміни. Якщо кількість яєць із незадовільним розвитком ембріонів збільшується, то корективи не відповідають вимогам зародків. Звичайно, треба мати впевненість, що якість закладених яєць не погіршилася.

Нагадаємо, довготривале зберігання інкубаційних яєць збільшує ранню ембріональну смертність.