Тваринництво

Довготривале зберігання інкубаційних яєць збільшує ранню ембріональну смертність

Довготривале зберігання яєць сучасних високопродуктивних порід і кросів птиці порушує формоутворення та спричиняє різні аномалії на ранніх етапах ембріогенезу. Зокрема, збільшує ранню ембріональну смертність у вигляді «хибно» незапліднених яєць.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У таких порід і кросів через прискорення темпів формування яйця на момент знесення зародок знаходиться на стадії прегаструли і тому фізіологічно не підготовлений до довготривалого зберігання.  

Запліднене яйце дуже чутливе до умов і термінів зберігання, які можуть призводити до загибелі зародка. Проте навіть найсприятливіші умови зберігання не можуть протягом тривалого часу затримати біологічне старіння яєць, що негативно впливає на життєздатність зародків, якість молодняку та його подальшу продуктивність.

Згідно з чинними нормативними документами України, оптимальні терміни зберігання за температури 10-15 °С та відносній вологості повітря 75-80% для інкубаційних яєць качок – 5 діб; курей, цесарок – 6 діб; індиків, страусів – 7 діб; гусей і перепелів – 10 діб без урахування дня знесення.