Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Які зміни чекають у 2020 році молочні ринки США, ЄС і Китаю

Інфагро
Джерело:
Інфагро
Поділитись:

RaboResearch Rabobank у новому звіті проаналізував показники світового ринку молочної продукції в 2019 році та перспективи на 2020 рік.

Ціни на молоко і молочні продукти зростають, через ланцюжок поставок це зростання досягає і споживачів. У поєднанні з нижчими витратами на корми це сприяє підвищенню рентабельності на фермах США.

Rabobank прогнозує поліпшення ситуації з ціною на молоко на фермах, але зауважує на невизначеності в ланцюжку поставок. Господарства стримують зростання виробництва, не зважаючи на позитивні цінові сигнали, побоюючись, що вищі ціни не сприймуть споживачі.

У 2020 році підвищення рентабельності фермерських господарств у США спричинить зростання річного виробництва молока приблизно на 1,5%. Але потенційна рецесія в країні у другій половині 2020 року може загальмувати зростання внутрішнього попиту.

У США встановлено тарифи на молочні продукти з ЄС. Rabobank вважає, що це спричиняє значний обсяг попередніх імпортних закупівель, в тому числі вершкового масла, в очікуванні введення цих тарифів.

Очікується, що в 2020 році виробництво молока в ЄС зросте несуттєво. Регіон стикається з перешкодами для розширення стада – такими, як введення екологічних норм. У 2019 році скоротилися німецьке, французьке і нідерландське молочні стада.

Rabobank прогнозує, що в 2020 році виробництво молока в ЄС зросте на 0,7%, також у перші місяці нового року підвищаться ціни на молоко для фермерських господарств. Пасовища й умови вирощування протягом 2020 року, як і раніше, матимуть вирішальне значення для зростання виробництва молока.

У зв’язку з наближенням виборів у США в 2020 році Rabobank заявив, що волатильність долара буде одним із небагатьох чинників, про які можна говорити з упевненістю.

Те, як інші валюти вестимуть себе щодо сильнішого долара в умовах підвищення цін на сировину матиме важливе значення як для світового попиту на молочні продукти, так і для майбутніх цін на біржові товари, наголошується в звіті.

У Китаї, на думку Rabobank, сприятливі ціни на молоко стимулюють зростання стада і збільшення виробництва молока. Внутрішній ринок цієї країни буде добре насичений у першій половині 2020 року, а вищі ніж зазвичай запаси можуть забезпечити меншу залежність від імпорту.

Rabobank підвищив оцінку зростання виробництва молока для Китаю до 2% у другій половині 2019 року. Як і раніше, прогнозується 2%-ве зростання в І та ІІ півріччі 2020 року.

Як повідомлялося, індекс GDT у 2019 році рекордно знижується.

Нагадаємо, експерти вважають, що Україні варто зорієнтувати молочний експорт до країн MENA і Китаю.

Джерело:
Інфагро
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!